Dzień Języka Ojczystego.

19 marca 2017

W kalendarzu szkolnych imprez na stałe zagościł już Dzień Języka Ojczystego. Nauczyciele grupy humanistycznej po raz trzeci zaproponowali uczniom szkoły ciekawe konkursy i zadania związane z obchodami tego dnia w SP w Człopie.

I tak jako pierwszy ogłoszono konkurs fotograficzny, pt. : "Ja i mój księgozbiór". W czwartek 9 marca na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka, z której uczniowie mogli się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat historii tego dnia. Następnie wszyscy chętni obejrzeli konkursowe fotografie. Jednogłośnie I miejsce zajęła uczennica klasy VIb Ola Bogacz. Klasa VIa przygotowała konkurs "Potyczki językowe", a klasy IVa i IVb zaprezentowały piosenki z zasadami ortograficznymi. Na zajęciach z wychowawcą każda klasa obejrzała filmy edukacyjne z prof. J. Miodkiem oraz prof. J. Bralczykiem, uczniowie napisali także dyktanda i test z poprawności językowej. Tego dnia, na początku każdej lekcji ,nauczyciele czytali uczniom fragmenty swoich ulubionych książek. Nauczyciele z grupy humanistycznej bardzo dziękują wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie się w obchody  święta naszego języka.

Autor: Katarzyna Gajewska

• Powiększ zdjęcie Dzień Języka Polskiego - I miejsce w konkursie fotograficznym.

Dzień Języka Polskiego - I miejsce w konkursie fotograficznym.