„Dzień Bezpiecznego Internetu”.

8 marca 2017

7 lutego 2017 r. obchodzony był „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W tym roku odbył się on pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Dzień DBI obchodzony jest niezmiennie od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Wydarzenie to ma celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa w Internecie.

W naszej szkole DBI odbył się po raz trzeci.  Z tej okazji dzieci  z klas I – VI na zajęciach komputerowych wysłuchały prelekcji oraz obejrzały krótkie filmiki o tematyce bezpieczeństwa w Internecie. Klasy szóste uczestniczyły w kursie e-learningowym, wykonały gazetkę oraz plakaty. Rodzice otrzymali ulotki z poradami na temat bezpieczeństwa w sieci. Został również ogłoszony konkurs plastyczny dla klas I – III, a starsi uczniowie mogli wykazać się wiedzą w na temat zasad bezpieczeństwa w necie.  Koordynatorem akcji była nauczycielka informatyki pani Magdalena Ciułek.

Autor: Magdalena Ciułek

• Powiększ zdjęcie Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu.