FERMATA 2017

24 czerwca 2017

Fermata — element notacji muzycznej. Fermata zwiększa czas trwania nuty lub pauzy o dowolną długość, w zależności od interpretacji wykonawcy. Fermata umieszczona nad kreską taktową oznacza krótką pauzę pomiędzy taktami, o dowolnym czasie trwania. (Wikipedia).

Pod tą nazwą, już po raz XV, odbył się w szkole Szkolny Konkurs Wokalny. To święto muzyki w czasie którego uczniowie, którzy przeszli przez sito eliminacji, prezentują swój talent muzyczny, śpiewając wybrane przez siebie piosenki. Nad całością czuwa nauczycielka muzyki p. A. Gieczewska.

W tym roku konkurs mógł się odbyć dzięki sponsorom, takim jak: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Dyrekcja SP. Do konkursu stanęło 8 uczniów z klas I-III i 14 z klas IV-VI. Jury, w składzie: K. Kucapska,  M. Mospinek oraz J. Ławniczek  (uczennica klasy VIa-laureatka poprzedniej edycji), miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom wykonania utworów był w tym roku wyrównany. Po dłuższej przerwie ogłoszono końcowe wyniki. I tak ,wśród najmłodszych, I miejsce zajął Mateusz Witkowski z klasy IIa , II - Amelia Gawlicka z kl.IIIa, III-Michał Balcerkiewicz z klasy IIIb. Wyróżniono Julię Kufel Oraz Amelię Waśkiewicz. Wśród starszych I miejsce zajęła Ada Besztak z IVa, II- Patrycja Jajus z IVa, III- Monika Banaskiewicz -także uczennica klasy IVa. Wyróżnienia otrzymali Małgorzata Jajus, Amelia Bryła i Marcin Raba. Nagrody i dyplomy wręczała dyrektor szkoły p. I. Roguszewska oraz wicedyrektor p. E.Rogala.

Autor: Katarzyna Gajewska