24 czerwca 2017

Z  okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska przypadającego na dzień 5 czerwca, Drawieński Park Narodowy zorganizował Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas IV-VI. Konkurs odbył się 5 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Człopie, Drawnie i Dobiegniewie.

Uczniowie  pisali test składający się z 20 pytań, pracowali w 3-osobowych zespołach przez 1 godzinę lekcyjną. Test  zawierał  treści przekazywane przez pracowników DPN w trakcie corocznych prelekcji. Ostateczne wyniki: klasy VIb i IVa zajęły I miejsca w swoich grupach wiekowych, Vb była- II, a VIa i IVb - III.

Nagrodą za zajęcie I miejsca był pobyt klasy w Stacji Terenowej w Ostrowitem połączony z zajęciami przyrodniczymi lub ognisko z kiełbaskami, za miejsca II i III klasy otrzymały albumy i drobne upominki. Wręczał je pracownik DPN p. Marcin Witczak.

Autor: Katarzyna Gajewska