Obóz językowy Euro Week

5 lipca 2017

W roku szkolnym 2016/17 uczniowie uczący się języka angielskiego z klas 4-6, po raz czwarty, brali udział w 5 dniowym obozie językowym Euro Week, który odbywał się w miejscowości Międzygórze, w woj. jeleniogórskim.

Uczestnicy brali udział w różnego rodzaju zajęciach, które trwały od godzin porannych , z przerwami na obiad i kolację, do godziny 20, 21-szej. Co 1,5 godziny następowała zmiana charakteru zajęć. Były to  interaktywne prezentacje krajów wolontariuszy, różnorodne zabawy językowe w większym lub mniejszym stopniu wymagające pracy indywidualnej czy zespołowej. Wieczór ostatniego dnia przed wyjazdem był przeznaczony na prezentacje przygotowane przez uczniów w ciągu godziny - Mission impossible” . Pojawiły się postacie ze znanych filmów, nakręcono reklamę „Stoperanu”, horror, odcinek „Tom i Jerry”, wykonano prezenty dla obsługi i wolontariuszy, pokazano magiczne sztuczki,  zręczność piłkarzy, był pokaz tańca i piosenki. Uczestnicy sami wybierali sobie zadanie i skład zespołu wykonawców. Nasi uczniowie pracowali wspólnie ze szkołami podstawowymi z Warszawy i Białopola. Jak co roku nawiązały się nowe znajomości. Codziennie był także czas na spacer po przepięknych okolicach Międzygórza. Odbyła się wycieczka do Bystrzycy i Kłodzka-zabytkowych miast ze średniowieczną zabudową. Wolontariusze o różnych kolorach skóry zdobyli serca uczestników swoją bezpośredniością, serdecznością i humorem. Porozumienie z nimi w takiej atmosferze nie było wcale trudne.

Wyjazd uczniów  był dofinansowany  przez GKRPA z Człopy.

Organizaotorem wyjazdu była nauczycielka języka angielskiego Barbara Uryga.

Autor: Katarzyna Gajewska