Potyczki z językiem angielskim

5 lipca 2017

Konkursy języka angielskiego o zasięgu ogólnopolskim

“ My Day In the United Kingdom”

Organizatorem było wydawnictwo prowadzone przez firmę “Fida” Emilia Merecz, które uzyskało honorowy patronat Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego przy współpracy z Polish Business Chamber  in Scotland z Edynburga.

Konkurs miał zachęcić uczniów woj. zachodniopomorskiego do rozwijania talentów pisarskich, a  nagrodą było opublikowanie  najlepszych prac w formie książkowej. Uczniowie klasy Vb i VIa , w trakcie   lekcji,  pisali opowiadanie w języku angielskim o swoim dniu w Zjednoczonym Królestwie. Nauczyciel wybrał 2 najlepsze: A. Badzio z VI a i B. Grykszaka z Vb,  które to uczniowie przepisali w formacie doc  i w takiej formie zostały wysłane organizatorom.

Publikacja jest niewątpliwie, poprzez nadaniem wyższej rangi ich pracy, działaniem motywującym uczniów.

Archimedes-Lingua PLUS

Jak co roku, uczniowie klas IV-VI sprawdzali  w ten sposób swoją wiedzę. W tym roku

laureatem  I stopnia z wyróżnieniem (100% poprawnych odpowiedzi) został K. Miedzianko z kl. IV b, a K. Ciułek z kl. Vb został laureatem I stopnia, udzielając jedynie jednej złej odpowiedzi.

Dalsze miejsca zajęli, w kolejności: P. Szumiński IVb, B. Grykszak Vb 92% - laureaci II stopnia, W. Wójcik, S.Dimitrow, K. Pralicz z VIa, W. Poniedziałek, T. Adamcewicz z Vb 88% -laureaci III stopnia.

Gratulacje!!!!

Memory Master

Uczniowie brali w nim udział po raz pierwszy i niewątpliwie jest on  pomocnym narzędziem do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Listy słów  do nauczenia się na konkurs uczniowie otrzymali w formie tradycyjnej, ale były również dostępne w darmowych aplikacjach . W trakcie przygotowań do konkursu uczestnicy mogli bawić się i uczyć  na portalu Facebook  (posiadanie konta na portalu Facebook nie było konieczne). Gdy uczeń będzie miał  skończone 13 lat i może mieć konto na Facebooku, może otrzymywać „słówko dnia” do powtórek.

Najlepsze wyniki osiągnęli: w kategorii  klas V- W. Poniedziałek  98% - laureat II stopnia, C. Gaidzik-74% ,w kategorii klas VI– K. Pralicz  98%- laureat II stopnia, S. Dimitrow 71%, W. Banaskiewicz   69%. Uczniowie już teraz zadeklarowali chęć wzięcia udziału  w tym konkursie w następnym roku.

Szkolny konkurs języka angielskiego „Spelling bee”

Uczniowie  po raz kolejny sprawdzali umiejętność wymowy,  pisowni i rozumienia słownictwa. Przygotowywali się, ćwicząc wymowę poszczególnych liter, wyrazów (listy słów otrzymali odpowiednio wcześniej), które w trakcie konkursu wypowiadali z pamięci.

Bezkonkurencyjni okazali się: w kategorii klas IV Amelia Bryła, klas V  Elena  Dimitrowa, klas VI  Zuzanna  Witkowska.

Gratulacje!!!.

e-Twinning

Uczniowie z klasy Vb  współpracowali przez cały rok szkolny, w ramach e-Twinningu, z Ecole Primaire Saint-Exupéry z Pessac, miastem koło Bordeaux we Francji. Po przesłaniu zdjęć klasowych, każdy uczeń został rozpoznany z załączonych opisów i  miał swojego osobistego „pen pala”, do którego wysyłane były życzenia świąteczne na wykonanych kartkach świątecznych. Uczniowie nagrali kolędę  "The 12 Days of Christmas", prezentowali na filmikach wypowiedzi dotyczące zainteresowań. Do Francji  zostanie także wysłane nagranie przedstawienia „The Hungry Horse Saloon” z prezentacji językowych. Ze szkoły w Pessac dzieci otrzymywały „bliźniaczą” korespondencję. Ostatnia informacja dotyczyła ogródków ziołowych, które założyli i pielęgnują tamtejsi uczniowie. Ta forma rozwijania umiejętności językowych szczególnie podobała się uczniom, bo potrzeba komunikacji była rzeczywista i dotyczyła konkretnych osób.

Za udział w wyżej wymienionych konkursach uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami.

Wszystkie te przedsięwzięcia przygotowała i przeprowadziła nauczycielka j. angielskiego p. B. Uryga.

Autor: Katarzyna Gajewska

• Powiększ zdjęcie Laureaci konkursu z języka angielskiego.

Laureaci konkursu z języka angielskiego.

• Powiększ zdjęcie Laureaci konkursu z języka angielskiego.

Laureaci konkursu z języka angielskiego.