"Bożonarodzeniowa podróż po państwach Europy "

22 grudnia 2017

20 grudnia, dzięki uprzejmości Dyrektora PNCKiS w Człopie, po raz trzeci odbył się

koncert zimowy w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Człopie. Tytuł tegorocznego - "Bożonarodzeniowa podróż po państwach Europy ".

Boże Narodzenie przychodzi co roku i wszyscy w tym czasie dajemy się ponieść atmosferze duchowych wzruszeń,  w pamięci odżywają zapamiętane z dzieciństwa zwyczaje, a tradycja łączy się ze współczesnością. Kto był na koncertach w latach poprzednich  wie , że nie sposób przecenić atmosfery tam panującej. Miejsce i ludzie tworzą  coś, co właściwie trudno opisać. To chwile jedyne w roku. To chwile , które pamięta się przez cały rok i czeka na kolejne. Trzeba powiedzieć, że nastawienie publiczności do tych imprez od samego początku było bardzo pozytywne, a z biegiem czasu koncert stał się coraz bardziej popularny.

Koncert przybrał świąteczno- zimową oprawę. Widzowie wraz z dziećmi wyruszyli w podróż po różnych krajach Europy, aby dowiedzieć się,  jak stół wigilijny i tradycje świąteczne wyglądają  np.: w  Niemczech, Anglii i Irlandii, Czechach, Rosji, Francji, Finlandii czy na Ukrainie. Starsze i młodsze dzieci tańczyły, składały życzenia świąteczne w różnych językach, zaśpiewały wiele świątecznych piosenek oraz kolęd przy pełnej sali widzów. Wśród nich byli zaproszeni przez Dyrekcję szkoły: Burmistrz Miasta p. Z. Kmieć z Małżonką, Zastępca Burmistrza pan P. Skrzeczkowski,  Proboszcz parafii ks. M. Kałas, Inspektor do Spraw Oświaty p. J. Hyra, Dyrektor DK p. J. Drabińska, Dyrektor Przedszkola "Leśna kraina" pani M. Sobiesiak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani M. Maciesza.

W programie nie zabrakło kolęd wykonanych przez nauczycieli i pracowników SP oraz świątecznych życzeń dla wszystkich składanych  przez Dyrekcję szkoły.

Perfekcyjnie przygotowana scenografia, wzruszenie widzów, ich gromkie brawa w czasie występów oraz zadowolenie młodych artystów - to z pewnością najlepsze podsumowanie tegorocznego koncertu.

Za przygotowanie i przeprowadzenie świątecznego spotkania słowa podziękowania należą się wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz dyrekcji szkoły. Szczególnie jednak należy wyróżnić panie A.Gieczewską , E.Mikołajczak oraz A.Buczkowską.

Autor: Katarzyna Gajewska.