16 kwietnia 2018

W dniu 13 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Człopie odbyły się szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania w języku niemieckim pn. „Lesengehen…”. Jest to już VI edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Bibliotekę Filologiczną NOVUM Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konkurs adresowany jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego.

Do etapu szkolnego zgłosiło się 15 uczniów Szkoły Podstawowej, w tym 4 uczniów z klas gimnazjalnych. Każdy uczeń zaprezentował dwa wybrane wiersze w języku niemieckim. W skład jury weszły nauczycielki języka niemieckiego: Pani Dorota Dobrzeniecka – Mika, Pani Wiesława Sieczka i Pani Joanna Wojtaszewska. Ocenie podlegała płynność czytania, wymowa, intonacja oraz interpretacja wiersza.Najlepsi uczniowie będą reprezentowali szkołę w finale konkursu w dniu 19 maja 2018 r. w Poznaniu. W kategorii szkół podstawowych do finału zakwalifikowali się: Nils Ashier z kl. V a oraz Zuzanna Kruszewska z kl. VII b. Natomiast w kategorii klas gimnazjalnych najlepiej wypadli: Paulina Federowicz z kl. II b oraz Sebastian Bierbasz – Juchnowicz z kl. II a.Wszystkim uczniom gratulujemy awansu do finału konkursu.
Organizatorem etapu szkolnego była Pani Wiesława Sieczka.

Autor: Wiesława Sieczka