FERMATA 2018.

2 lipca 2018

21 czerwca  w auli szkolnej odbył się XVI Szkolny Konkurs Wokalny Fermata 2018. Zaszczycił  nas swoją obecnością: Burmistrz  Miasta i Gminy Człopa Pan Zdzisław Kmieć, dyrektor wraz z wice – dyrektorami  Szkoły Podstawowej w Człopie,  rodzice, dziadkowie, całe grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie.

Fermata jest to jeden z trudniejszych konkursów, ponieważ każdy z solistów musi pokazać swoje umiejętności wokalne, odwagę, waleczność  i sam stanąć na scenie przed dużą publicznością. I znalazło się  36 odważnych  śmiałków,  którzy zaśpiewali swoje piosenki najpiękniej jak potrafili, walczyli w trzech  kategoriach wiekowych I-III i IV-VI, VII-III Gim.

Wokalistów oceniało jury w składzie:   Anna Gieczewska,  Agata Buczkowska, ks. Zenon Czekała,  uczennica Adrianna Besztak.

Po zmaganiach wokalnych wszyscy wokaliści wspólnie zaśpiewali piosenki finałowe, nie jednemu rodzicowi zakręciła się łezka w oku.

Po  gorących brawach  jury ogłosiło swój werdykt:

Kategoria I-III

I – Waśkiewicz Amelia, II – Kubiak Angelika,    III - Mateusz Witkowski

wyr. Chruścicka Marysia,  wyr. Gawlicka Alicja   wyr. Maja Opoka

Kategoria IV-VI

I - Banaskiewicz Monika , II - Amelka Bryła,   III -  Gawlicka Amelia

wyr. Jajus Patrycja,  wyr. Kornelia Majchrzak,

Kategoria VII-III Gim.

I - Julia Ławniczek, II - Daria Werner, III - Zuzanna Balsiewicz,

wyr. Katarzyna Rachtan, wyr. Zuzanna Witkowska

Całą imprezę zorganizowała i przygotowała: Anna Gieczewska,  Agata Buczkowska oraz Marcel Grochowicki.  Organizatorzy wszystkim bardzo dziękują za udział w Fermacie.

Autor: Anna Gieczewska.