25 września 2018

Przed nami 10 miesięcy wytężonej nauki. Wakacje minęły, trzeba wrócić w szkolne mury i wziąć się do pracy. Na uroczysty apel rozpoczynający rok szkolny 2018/19 Dyrekcja szkoły zaprosiła Burmistrza p. Z. Kmieć, Inspektora ds. oświaty p. A. Grzech, Dyrektor Domu Kultury p. J. Drabińską, Z. Ślusarskiego-Prezesa Koła Wędkarskiego "Karp", p. M.  Witczaka z Drawieńskiego Parku Narodowego.

Pani dyrektor w ciepłych słowach przywitała wszystkich zebranych, w szczególności uczniów klas I dla których 3 września był  pierwszym dniem w naszej szkole. Następnie głos zabrał pan Burmistrz, opowiedział krótko o zmianach, jakie zaszły  w budynku szkoły:

„W trakcie lata w szkole trwał remont, który miał na celu zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. I piętro budynku zyskało m.in. nowe ścianki działowe, drzwi samozamykające się, elektryczny system oddymiania czy awaryjne oświetlenie ewakuacyjne. Kolejne etapy prac będą obejmować dostosowanie pozostałych części szkoły do wymagań przeciwpożarowych. ”

W tym roku szkolnym Burmistrz Miasta i Gminy Człopa zaproponował również uczniom  klas IV-VII udział w projekcie pn. „Doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów Szkoły podstawowej w Człopie”.  Zakres wsparcia obejmuje udział w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych oraz wyjazdach edukacyjno-kulturalnych, a także transport uczestników z terenów wiejskich do miejsca realizacji projektu. Ponadto szkoła zostanie doposażona w pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny oraz busa do przewozu uczniów. Zgłaszać może się każdy uczeń, który chciałby podnieść swoje wyniki w nauce lub pogłębić zdobytą do tej pory wiedzę.

„Chciałbym, aby najważniejszym zadaniem dla Was było osiągnięcie jak najwyższych wyników w nauce, konkursach, godne reprezentowanie szkoły w każdym miejscu i sytuacji, rozwijanie zainteresowań i zdolności, które każdy z Was przecież posiada. Najważniejsze to mieć wiarę we własne możliwości. Tego Wam życzę. ”

Tymi słowami rok szkolny 2018/2019 w SP został oficjalnie rozpoczęty.

W tym dniu Poczet Sztandarowy SP w Człopie oraz Dyrekcja szkoły wzięli udział w wojewódzkiej inauguracji nowego roku szkolnego, która miała miejsce w Wałczu.

Nowy rok szkolny 2018/2019

• Powiększ zdjęcie WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W WAŁCZU (zdjęcie pochodzi ze strony http://prk24.pl)