Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2018

W dniach 26-28 września odbyły się w Człopie rozgrywki dla dorosłych, dzieci i młodzieży nt. tabliczki mnożenia. W środę, na rynku miasta, młodzież przygotowała stoisko z banerem, przy którym dorośli  byli egzaminowani z tabliczki mnożenia i łamigłówek z nią związanych. Na 20 osób tylko 2  pomyliły się w odpowiedziach. Wszyscy otrzymali certyfikat z napisem ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia”.

W czwartek na godzinie wychowawczej 6 klas, w grupach czteroosobowych, uczestniczyło w eliminacjach do finału rozgrywek szkolnych. W piątek finalistami zostali: I m. VIIb: E. Dimitrowa, L. Sudoł, O. Bogacz, M. Piwińska, II m.- A. Wojewódka, T. Nagiewicz, D. Dowhań, III m. VIb: S. Dymek,  J. Kwiecień, S. Paliwoda, G. Nisiewicz. Wszyscy finaliści otrzymają dyplomy i nagrody.

Uroczystość została nagrana i wysłana do Warszawy na  Międzynarodowy Konkurs Tabliczki Mnożenia.