12 października 2018

5 października 2018 roku to ważna data dla  uczniów dwóch klas pierwszych  Szkoły Podstawowej w Człopie. W tym dniu, zgodnie z tradycją, odbyło się uroczyste ślubowanie i przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności szkolnej. Na uroczysty apel przybył zaproszony Burmistrz  Pan Zdzisław Kmieć oraz Dyrekcja SP. Świadkami tej uroczystości byli również rodzice. Najważniejsze w tym dniu były pierwszaki pod opieką swoich wychowawczyń - pań: B. Olczak oraz A. Buczkowskiej.

Na początku apelu Pani Dyrektor I. Roguszewska bardzo serdecznie przywitała wszystkich, którzy przybyli na tę uroczystość. Następnie swój program artystyczny przedstawiły pierwszaki i ich starsi koledzy. Po nim nastąpiło pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Człopie. Dotknięcie każdego ucznia wielkim ołówkiem symbolizuje przynależność do szkolnej społeczności. Dokonał tego Pan Burmistrz , który z tej okazji przyniósł dzieciom słodki upominek-czekoladę. Pomagała mu w tym Dyrektor szkoły pani I. Roguszewska. Następnie Dyrekcja szkoły wręczyła każdej klasie bon na zakup sprzętu sportowego, rodzice kolorowe chusty i flety. Koledzy z klas drugich przywitali ich wierszykami i piosenkami. Od nich także pierwszoklasiści otrzymali upominek-kwiaty.  Uroczystość zakończyła pamiątkowa sesja fotograficzna. Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów !