24 grudnia 2018

13 i 17 grudnia 110 uczniów SP w Człopie (uczestników projektu "Doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów SP w Człopie") wzięło udział w wycieczce do Poznania.

Zwiedzanie stolicy Wielkopolski zaczęło się od wizyty na stadionie piłkarskim klubu sportowego Lech. Przewodnik opowiedział uczniom wiele ciekawostek na temat klubu oraz zawodników Lecha, oprowadził ich po stadionie oraz jego zapleczu. Dzieci były także w klubowym sklepiku, gdzie kupiły między innymi piłki, szaliki czy czapki. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Rynku oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Trochę przemarznięci, ale bardzo zadowoleni, uczniowie zjedli obiad i udali sie do "Rogalowego Muzeum Poznania". Tam wysłuchali legendy o św. Marcinie i wzięli udział w warsztatach rogalowych - własnoręcznie przygotowali świętomarcińskie rogale. Na zakończenie wizyty każdy uczestnik warsztatów zjadł kawałek rogala i otrzymał certyfikat czeladnika.

Po dniu pełnym wrażeń uczniowie wyruszyli w drogę powrotną do Człopy. Wszyscy z niecierpliwością czekają już na następną wycieczkę zaplanowaną na marzec 2019 roku.

Opiekunami dzieci byli nauczyciele pracujący z nimi na co dzień w ramach różnych zajęć dofinansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Autor: Katarzyna Gajewska.