17 września 2019

Początek roku szkolnego to trudny czas dla większości uczniów, szczególnie tych  rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą. Chcąc  umilić  pierwszakom ten trudne dla nich dni, między  9 a 30 września, w Szkole Podstawowej w Człopie zorganizowana została akcja pn. „Starszy Brat – Starsza Siostra”.

Jej założeniem jest, aby uczniowie klas starszych zaangażowali się w opiekę i wsparcie najmłodszych, czyli uczniów kl. Ia. W  szczególności  polegać ma  to na towarzyszeniu swoim podopiecznym w oczekiwaniu na autobus i w drodze do  szkoły, wysłuchaniu bieżących problemów i zgłoszeniu ich  wychowawcy, uczestniczeniu w zabawach podczas przerw. Uczniowie dobrani zostali w pary tzn. uczeń klasy starszej z uczniem klasy pierwszej, zachowując kryterium tej samej płci i miejsca zamieszkania. Koordynatorką akcji jest pani A. Michalska.