22 września 2019

17.09.2019r. w Szkoły Podstawowej w Człopie odbyła się próbna ewakuacja, w której brali udział nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wałczu i zastęp strażaków  Ochotniczej Straży Pożarnej w Człopie. Akcja przebiegła sprawnie i nie sprawiła trudności osobom przybywającym w budynku.

Po zakończonych ćwiczeniach, obserwator z komendy powiatowej udzielił kilku wskazówek uczestnikom. Wnioski i uwagi z przebiegu ewakuacji będą zaprezentowane przez Panią Dyrektor na najbliższej radzie pedagogicznej. Zebrani zostali również poinformowani o ogólnopolskiej kampanii pn. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, nt. zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Koordynatorem akcji był p. M. Chruścicki.