Dbamy o bezpieczeństwo!

8 października 2019

04.10.2019 r.  uczniowie  kl. I-III Szkoły Podstawowej w Człopie wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszką policji z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu z asp. Beatą Budzyń, którego celem było przypomnienie i utrwalenie uczniom  zasad  bezpiecznego zachowania w szkole oraz w drodze do i ze szkoły. Podczas spotkania dzieci otrzymały wskazówki i nauczyły się kilku zasad, którymi należy się kierować, aby być bezpiecznym.

Rady będą miały zastosowanie w życiu codziennym: w domu, w szkole, podczas drogi do i ze szkoły. Pani aspirant uczyła także, jak zachowywać się w trudnych sytuacjach., przypominała, jak niebezpieczne jest wbieganie wprost na jezdnię, albo zza zaparkowanych samochodów oraz wchodzenie na drogę na czerwonym świetle. Słowa były potwierdzone oglądaniem filmów profilaktycznych. Aktywni uczniowie zostali wyróżnieni zakładkami, planami lekcji, smyczami-zwieszkami, pisakami oraz magnesami wizerunkiem komendy. Na zakończenie pani Dyrektor i pani aspirant wręczyły uczniom klasy Ia kamizelki odblaskowe.

• Powiększ zdjęcie Dbamy o bezpieczeństwo!

Dbamy o bezpieczeństwo!