Pasowanie na ucznia

9 października 2019

7 września 2019 roku w Szkole Podstawowej odbyło się „Pasowanie uczniów klasy pierwszej”. W uroczystości uczestniczyli rodzice, uczniowie klas II i III, pani dyrektor Wiesława Sieczka, panie pedagog oraz Burmistrz Miasta i Gminy  Jerzy Bekker. Uczniów i zaproszonych gości powitała pani dyrektor. Następnie głos zabrały pierwszaki, które podczas swojego występu przedstawiły się i pokazały, czego już się  nauczyły.

Była trema i strach, ale bohaterowie tego wyjątkowego dnia, świetnie sobie poradzili! Rodzice przygotowali swoim pociechom niespodzianki w postaci czapek z imieniem, słowników ortograficznych oraz słodkiego poczęstunku. Upominek w postaci pomocy dydaktycznych do nauki matematyki wręczył na ręce wychowawczyni pan Burmistrz. Opiekunka SKO wręczyła uczniom książeczki i drobne upominki. Klasy III powitały swoich młodszych kolegów i koleżanki wierszami, zagadkami, a w prezencie, oprócz słodkich batoników, był piękny kwiat do sali lekcyjnej. Uroczysty apel zakończył się odśpiewaniem hymnu grupy Pacholąt, po którym klasy wraz z wychowawczyniami rozeszły się do swoich sal lekcyjnych. Organizatorką spotkania była p. Grażyna  Bekker.