9 grudnia 2019

04.12.2019 r. w Szkole Podstawowej w Człopie odbył się Szkolny Dzień Ortograficzny, którego celem było podniesienie kompetencji ortograficznym uczniów. Uczestniczy akcji podzieleni zostali na dwie grupy: w kl. I-III akcję koordynowała p. A. Buczkowska, w kl. IV-VIII p. A.  Witulska.

Wychowawcy młodszych klas otrzymali krzyżówki, kolorowanki ortograficzne, rebusy, łamigłówki, z których, po rozwiązaniu, uczniowie stworzyli plakaty. Ponadto wyznaczone dzieci  prezentowały podczas przerw tabliczki z trudnościami ortograficznymi. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w trzech typach rozgrywek międzyklasowych: „Ortograficzna corrida”, „Zero tolerancji dla błędów ortograficznych”, „Na tropach błędów ortograficznych”, częściowo przeprowadzonych przez uczennicę Weronikę Depę. W czasie przerw uczniowie kl. Vb, realizatorzy innowacji pedagogicznej i uczestnicy projektu EFS doskonalącego kompetencje kluczowe,   przeprowadzali wśród uczniów i pracowników szkoły konkursy ortograficzne. Za prawidłowo rozwiązane zadania, egzaminowani otrzymywali znaczki „Mistrz Ortografii”. Zainteresowanie uczniów wywołane akcją jest potwierdzeniem słusznie zaplanowanych działań i warto je powtarzać, aby w przyjemny sposób doskonalić stosowanie zasad ortograficzny w praktyce.