Biblioteka na odległość…

25 kwietnia 2020

Bibliotekarka Szkoły Podstawowej w Człopie, p. A.Waśkiewicz-Chruścicka, zaproponowała  chętnym czytelnikom klas 1-3 udział w tzw.  wyzwaniach czytelniczych. Wykonanie zadania było równoznaczne z przeczytaniem książki, co zostanie wpisane do karty czytelnika.

Uczniowie korzystali ze stron abc.tvp.pl, lektury.gov.pl, miastodzieci.pl, na których musieli zapoznać się ze wskazaną bajką czy baśnią (słuchając bądź czytając) i odpowiedzieć na co najmniej dwa pytania dotyczące danego tekstu. Odpowiedzi odsyłali przez e-dziennik, a nauczyciel  weryfikował je. W sumie bibliotekarka otrzymała 42 zgłoszenia. Z kolei uczniowie klas starszych mogą podzielić się z innymi wrażeniami na temat książek czytanych w czasie pandemii. Ich krótkie recenzje zostały przesłane pozostałym nastolatkom. Akcje czytelnicze będą kontynuowane aż do powrotu do szkoły.