„Bezpieczni w drodze do szkoły”

27 września 2020

16 września 2020r. odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Człopie. Przeprowadziła je aspirant p. Beata Budzyń oraz Policjanci Ruchu Drogowego: asp. Sebastian Woźniak - dwukrotny zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” oraz sierż. szt. Magdalena Malinowska.

Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych, jak przemieszczać się w terenie zabudowanym i poza nim. Policjanci wskazali, jak ważna jest widoczność pieszego po zmroku oraz uświadomili małym uczniom, że konieczne jest noszenie odblasków i kamizelek odblaskowych. Mundurowi informowali, że elementem odblaskowym może być prywatna kurtka z wszytymi elementami odblaskowymi. Uczniowie przygotowali serduszka z apelem o bezpieczną jazdę do kierowców. Najładniejsze prace zostały wyróżnione, a ich autorzy otrzymali od Policjantów maskotki „Sierżant Bródka”. Serduszka zostaną podarowane podczas kontroli drogowej kierowców. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał kamizelkę odblaskową. Spotkanie zostało zainicjowane przez pedagogów szkolnych.