Projekt zrealizowany!

10 grudnia 2020

118 uczniów Szkoły Podstawowej w Człopie zakończylo realizację projektu pn. „Doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie" w ramach Kontraktu Samorządowego pt. „Metalowa dźwignia regionu” – rozwój gospodarczy obszaru powiatu wałeckiego poprzez realizacje Kontraktu Samorządowego i dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Od września 2019r. do października 2020, z małymi przerwami spowodowanymi kształceniem na odległość wywołanym trwającą pandemią, młodzież wzięła udział w bezpłatnych zajęciach dodatkowych :

a) rozwijających: „Bliżej siebie-bliżej Europy”- zajęcia z j. niemieckiego i j. angielskiego, „Mózgowcy-komputerowcy”- zajęcia informatyczne, „Twórcze rozwiązywanie problemów na przedmiotach matematyczno-przyrodniczych”, „Teatrzaki”- zajęcia teatralne, artystyczne, kształtujące postawy społeczne i emocjonalne, „I ty możesz zostać Archimedesem”- zajęcia z matematyki,

b) dydaktyczno-wyrównawczych: z j. polskiego, matematyki i języków obcych,

c) przygotowujących do egzaminów: z j. polskiego, matematyki i języków nowożytnych,

d) „Droga do kariery”- doradztwo edukacyjno-zawodowe.

Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w warsztatach nt. równości szans i płci oraz w wielu  wyjazdach edukacyjno-kulturalnych. Aby ułatwić dzieciom dojazd na zajęcia i powrót do domu, zakupiono autobus marki Ford Transit.  Ponadto szkołę doposażono w nowoczesne środki dydaktyczne, np. modele anatomiczne różnych części ciała, fiszki do nauki języka niemieckiego i j.angielskiego, klocki do programowania i robotyki, jak również sprzęt multimedialny: monitory interaktywne, tablety graficzne.

Mimo trudności spowodowanych epidemią, dzięki rzetelnej pracy nauczycieli oraz pracowników UMiG Człopa, uczniowie Szkoły Podstawowej w Człopie zrealizowali wszystkie cele i nabyli kompetencje niezbędne w dorosłym życiu.