Poznaliśmy tajniki pracy sportowca!

28 kwietnia 2021

22 kwietnia 2021r. uczniowie kl. 6b Szkoły Podstawowej w Człopie, w ramach zajęć zawodoznawczych zorganizowanych przez p.M.Staszak, wzięli udział w spotkaniu z Radosławem Gilewiczem - reprezentantem Polski w piłce nożnej w latach 1997-2001r., zawodnikiem grającym na pozycji napastnika w polskich i zagranicznych klubach.

Obecnie Pan Radosław kontynuuje swoją karierę jako trener i komentator sportowy. Młodzież zadała gościowi wiele pytań na temat zawodu piłkarza i komentatora, a on opowiedział jak wyglądają treningi, jaką rolę odgrywa dieta w życiu sportowca, jak „smakują” sukcesy i porażki. Zwrócił również uwagę, że talent to tylko niewielki procent sukcesu, najważniejsza jest wytrwałość i ciężka praca. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu.