Mały Miś w świecie wielkiej literatury

26 maja 2021

W maju uczniowie klas1-3 Szkoły Podstawowej w Człopie zakończyli  realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego pn.„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem było rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

Podczas serii zajęć z I modułu pn. „Książki z dzieciństwa”dziecizajmowały się wyszukiwaniem ulubionych pozycji książkowych według tematów określonych przez autorkę programu-Misiową Mamę. Następnie uczniowie, wraz z rodzicami, tworzyli prezentację swoich ulubionych książek: przygotowali opis oraz ilustrację do wybranej lektury. Ostatnim etapem było przedstawienie  na forum klasy ulubionej pozycji wydawniczej.II moduł pn.”Mały Miś w świecie emocjimiał na celu rozwijanie inteligencji emocjonalnej dzieci. Mały Miś, poprzez opowiadania i wiersze, wprowadza dzieci w świat emocji. Różnorodne ćwiczenia kształtowały u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijały zdolności radzenia sobie z nimi.