Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Warsztaty rzeźbiarskie.

Przejdź do - Warsztaty rzeźbiarskie.

12 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Człopie odbyły się po raz drugi warsztaty rzeźbiarskie prowadzone przez p.  Marcina Madajczyka . Udział w zajęciach brali chętni uczniowie z klas IV – VI. Pan Marcin zawitał do nas, aby podzielić się swoją pasją i wiedzą, ale również aby rozbudzić w uczniach wyobraźnię i wrażliwość na sztukę.

Czytaj więcej o: Warsztaty rzeźbiarskie.

Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP w Człopie

Przejdź do - Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP w Człopie

Dokładnie 226 lat temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Konstytucję Majową uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Schyłek XVIII w. przyniósł 3 rozbiory i utratę niepodległości na 123 lata. Ustawa zasadnicza była zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Regulowała ona zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Jak czytamy we wstępie dokumentu, Konstytucja 3 Maja powstała „dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic”.

Ten bardzo trudny temat dla dzieci w wieku 9-13 lat próbowała przybliżyć klasa VIb wraz z wychowawczynią p. M. Ciułek oraz nauczycielką historii p. J.Wojtaszewską. Udało im się to znakomicie!

Czytaj więcej o: Obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP w Człopie

Powiatowy Turniej BRD

Przejdź do - Powiatowy Turniej BRD

W turnieju BRD wzięło w tym roku udział 15 szkół. W hali Polsko- Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w  Człopie zawodnicy wzięli udział w teście teoretycznym, musieli też pokonać  rowerowy tor sprawnościowy  oraz zaliczyć praktyczny test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czytaj więcej o: Powiatowy Turniej BRD

"1000 drzew na minutę"

Przejdź do - "1000 drzew na minutę"

Z okazji  Święta Ziemi oraz w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno – promocyjnej Ministerstwa Środowiska „1000 drzew na minutę"  Nadleśnictwo Człopa zorganizowało dla uczniów klas IV-VI akcję sadzenia lasu. Przewodnia myśl "1000 drzew na minutę" wynika z prostego przeliczenia. Lasy Państwowe sadzą co roku 500 mln drzew. Podzielenie 500 mln drzew na 365 dni w roku, następnie na 24 godziny i w końcu na 60 minut, daje liczbę 951. Tyle drzew mniej więcej sadzimy na minutę.

Czytaj więcej o: "1000 drzew na minutę"

Szkolny Konkurs Mitologiczny

12 kwietnia 2017 roku 20 uczniów klas V i VI wzięło udział w Szkolnym Konkursie Mitologicznym. Test, który mieli za zadanie rozwiązać, składał się z pytań zamkniętych i otwartych.

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Mitologiczny

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Przejdź do - Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych.

5 kwietnia grupa dziewcząt i chłopców z klas III-VI wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Chwiramie. Bardzo dobrze wypadła drużyna dziewcząt w składzie: J. Tomaszewska, A. Bogacz, D. Dowhań oraz P. Kępa. 

W swojej kategorii wiekowej dziewczyny zajęły I miejsce i będą  reprezentować powiat wałecki na mistrzostwach województwa w Gryfinie.

Czytaj więcej o: Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Tenis stołowy chłopców.

4 kwietnia 2017 r. SP Człopa była gospodarzem ćwierćfinału grupy D Mistrzostw Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców. Na zawody przyjechały do nas drużyny z SP nr 3 Choszczno oraz z  SP Sądowo. Gośćmi zawodów byli Burmistrz p. Z. Kmieć, Wicedyrektor Szkoły p. E. Rogala, Dyrektor DK p. J. Drabińska , członek Komisji ds. Oświaty p. J. Olkowska. Przed rozgrywkami wszystkich rozgrzały dziewczęta z zespołu wokalno-tanecznego prowadzonego przez p. A. Gieczewską.

Czytaj więcej o: Tenis stołowy chłopców.

Witaj wiosno!!!

Przejdź do - Witaj wiosno!!!

Już od 21 marca mamy wiosnę! A wraz z nią odeszła zima. Jedną z oznak pożegnania zimy jest nie tylko zrzucenie ciepłych ubrań i wagary, ale i zwyczaj topienia marzanny. Dlaczego właśnie marzannę topimy 21 marca?

Czytaj więcej o: Witaj wiosno!!!

Z wizytą w przedszkolu.

Przejdź do - Z wizytą w przedszkolu.

Dnia 17 marca uczniowie klasy VI b pod opieką pani Magdaleny Ciułek odwiedzili Publiczne Przedszkole „Leśna Kraina” w Człopie. Celem wizyty była pogadanka na temat bezpiecznych gier w sieci (i nie tylko).

Czytaj więcej o: Z wizytą w przedszkolu.

"Kangur".

Przejdź do - "Kangur".

W czwartek  16 marca 2017 r. odbył się w szkole  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Uczniowie startowali w 3 kategoriach wiekowych: klasy II - " Żaczek", kasy III i IV - ""Maluch" oraz V i VI " - Beniamin". 69 uczniów rozwiązywało zadania wymagające umiejętności matematycznych wykraczających ponad podstawę programową oraz logicznego myślenia. Wyniki konkursu poznamy w drugiej połowie maja. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani M. Janik.

Czytaj więcej o: "Kangur".