Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wybory do Rady Samorządu Szkolnego

Przejdź do - Wybory do Rady Samorządu Szkolnego

Jak co roku na przełomie maja i czerwca odbywają sie wybory do nowej RSU. W tym roku uczniowie wybierali swoich przedstawicieli wśród kandydatów z klas IV-VI. A oto wygrani: Aleksandra Bogacz, Maja Templin, Julia Wyrembek, Alicja Cieplińska, Agnieszka Badzio, Wiktoria Banaskiewicz i "rodzynek" Marcina Raba. Życzymy sukcesów!!!

FERMATA 2017

Przejdź do - FERMATA 2017

Fermata — element notacji muzycznej. Fermata zwiększa czas trwania nuty lub pauzy o dowolną długość, w zależności od interpretacji wykonawcy. Fermata umieszczona nad kreską taktową oznacza krótką pauzę pomiędzy taktami, o dowolnym czasie trwania. (Wikipedia).

Pod tą nazwą, już po raz XV, odbył się w szkole Szkolny Konkurs Wokalny. To święto muzyki w czasie którego uczniowie, którzy przeszli przez sito eliminacji, prezentują swój talent muzyczny, śpiewając wybrane przez siebie piosenki. Nad całością czuwa nauczycielka muzyki p. A. Gieczewska.

Czytaj więcej o: FERMATA 2017

Sprawozdanie z akcji „Jak nie czytam, jak CZYTAM”

Przejdź do - Sprawozdanie z  akcji „Jak nie czytam, jak CZYTAM”

2  czerwca o godzinie 10:00 rozpoczęła się  po raz drugi w naszej szkole na boisku ,  akcja wielkiego czytania . Wzięło w niej udział ok. 200 uczniów.

Czytaniu towarzyszyły działania takie jak:

  • KOLORY :  Uczniowie ubrani byli  w tym dniu według ustalonego koloru tęczy. Mieli ubrać  jak najwięcej  elementów z danego koloru.
  • KSIĄŻKOWE DOMINO: UCZNIOWIE wyszli  na płytę boiska wraz z wychowawcami według ustalonych kolorów ( fioletowy, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony)  z książkami w ręku i ustawili się jeden za drugim wzdłuż boków boiska . Tworząc domino. Podjęliśmy próbę i po kolei każdy  „klocek” przewracał się.
Czytaj więcej o: Sprawozdanie z akcji „Jak nie czytam, jak CZYTAM”

XVI Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania 9-11 czerwca 2017

Przejdź do - XVI  Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania 9-11 czerwca 2017

Festiwal sięga swą tradycją 1996 roku, kiedy to odbył się po raz pierwszy w Locknitz  pod nazwą Polsko-Niemiecki Festiwal Młodzieży. W tym roku powiat wałecki wystąpił w roli gospodarza po raz trzec. Organizatorzy zadbali o integrację  w duchu fair play, proponując udział w turniejach sportowych (piłka nożna, siatkowa ręczna, koszykowa, pływanie, tenis stołowy, boks, lekkoatletyka), ale także poprzez umożliwienie uczestnictwa w przedsięwzięciach artystycznych, czy też turystycznych.

Czytaj więcej o: XVI Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania 9-11 czerwca 2017

Szkolny Konkurs Recytatorski

Przejdź do - Szkolny Konkurs Recytatorski

8 czerwca w świetlicy szkoły podstawowej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas I-VI. Uczniowie musieli przygotować do recytacji wiersze Tadeusza Śliwiaka - poety, autora literatury dziecięcej a także aktora, dziennikarza i tłumacza.

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Recytatorski

Rejonowe Zawody Strzeleckie z Karabinka Sportowego "Memoriał Jerzego Gajewskiego" Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Przejdź do - Rejonowe Zawody Strzeleckie z Karabinka Sportowego "Memoriał Jerzego Gajewskiego" Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

W dniu 05.06.2016 r. już po raz XVIII na strzelnicy „TARCZA” w Pile odbył się „Memoriał Jerzego Gajewskiego” dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w strzelaniu z karabinka kbks, dla szkół powiatu wałeckiego. Zawody rozpoczęły się krótkim apelem, na którym Prezes Koła Żołnierzy „GROT” LOK Wałcz ppłk rez. mgr inż. Zbigniew Stusik przedstawił sylwetkę oraz osiągnięcia Pana Jerzego Gajewskiego patrona zawodów.

Czytaj więcej o: Rejonowe Zawody Strzeleckie z Karabinka Sportowego "Memoriał Jerzego Gajewskiego" Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

2 czerwca - Dzień działań profilaktycznych i sportu.

Przejdź do - 2 czerwca - Dzień działań profilaktycznych i sportu.

W ramach tego dnia odbyły się zajęcia profilaktyczne z programów: "Trzymaj formę", " Pierwsza pomoc", Jak nie czytam, jak czytam" oraz rozgrywki sportowe. Uczniowie ubrali się w tym dniu w bluzki koloru tęczy: fioletowy, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy i czerwony.

Czytaj więcej o: 2 czerwca - Dzień działań profilaktycznych i sportu.

Nietypowa lekcja muzyki

Przejdź do - Nietypowa lekcja muzyki

Nauczycielka muzyki p. A. Gieczewska, już po raz kolejny, zaprosiła do szkoły artystów z Łódzkiego Biura Koncertowego "Wirtuoz". Tym razem, 30 maja, gościliśmy panów: Marcina Błoszyka (trąbka), Marka Maciejewskiego (klarnet i saksofon tenorowy) oraz Macieja Malca (puzon).

Czytaj więcej o: Nietypowa lekcja muzyki

Sukces w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Przejdź do - Sukces w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Dnia 29 maja 2017 r. w naszej  szkole  odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Matematycznego.  Spośród uczniów, którzy brali udział wyłoniono trójkę najlepszych z klas IV – VI .

Czytaj więcej o: Sukces w Powiatowym Konkursie Matematycznym.

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”

W tegorocznej edycji „Kangura” wzięło udział 69 uczniów Szkoły Podsatwowej w Człopie.

Co roku ustalane są przedziały punktowe dla poszczególnych grup wiekowych do wyznaczenia dyplomów (wyróżnienie, wynik bardzo dobry i laureat).

Czytaj więcej o: Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”