Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Przejdź do - Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

9 października 2017 roku odbyły się w Wałczu Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkołę Podstawową reprezentowały 4 drużyny: dziewczęta i chłopcy rocznik 2005 i młodsi oraz  dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2002-2004.

Czytaj więcej o: Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Międzynarodowy Dzień Muzyki 2017

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Muzyki  2017

4 października w  szkole, w ramach obchodów DNIA MUZYKI, promowano polską muzykę lat 70- tych i 80 – tych. Z tej okazji przybliżono uczniom sylwetki   najwybitniejszych twórców sceny muzycznej w Polsce. Wykonano  gazetkę poświęconą najwybitniejszym wokalistom, piosenkarzom, kompozytorom oraz zaprezentowano najpopularniejsze polskie utwory.

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Muzyki 2017

"Jem zdrowo-pamiętam o śniadaniu"

Pod takim hasłem, w dniach 4-6.10.2017 r. , wychowawcy świetlicy przeprowadzili szereg działań, których celem było uzmysłowienie uczniom korzyści płynących z jedzenia śniadań oraz wyrabianie nawyku sięgania po zdrowe produkty. Uczniowie wykonali okolicznościowe gazetki, obejrzeli filmy edukacyjne, wysłuchali pogadanek. Kulminacyjnym punktem akcji było wspólne śniadanie uczniów i wychowawców w świetlicy szkolnej.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Człopie

Przejdź do - VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Człopie

 "MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ!”

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Człopie udała się do Urzędu Miasta i Gminy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz innych instytucji w naszej miejscowości w celu sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia wśród dorosłych. Okazało się, że było to spore zaskoczenie. Ale nie jest tak źle, generalnie dorośli tabliczkę mnożenia znają.

Czytaj więcej o: VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Człopie

Akcja "Sprzątanie Świata"

„Nie ma śmieci – są surowce”- to przesłanie tegorocznej edycji akcji Sprzątania Świata.

15 września uczniowie klas IVd, Vb, IIIb gimn. wraz z nauczycielami J. Artymowycz -Gryćko, I. Śniarowską, M. Reks i A. Bablak uczestniczyli  w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Uczniowie sprzątali teren leśny w okolicy szkoły, zbierano głównie szkło, plastik i puszki aluminiowe.

Spotkanie z policjantem.

            Dnia   8.09.2017r. w klasach  pierwszych odbyły się spotkania z funkcjonariuszem policji st. sierż. P. Koczmarą. Podczas spotkania  najmłodsi  uczniowie zapoznali się z zasadami obowiązującymi podczas drogi do i ze szkoły oraz poprawnym zachowaniem się w każdej sytuacji,  przypomnieli sobie numery alarmowe oraz otrzymali „Elementarz zasad bezpieczeństwa"  - jest to Zachodniopomorski Program Edukacyjny - Przyjaciele Gryfusia . W elementarzu znajduje się wiele cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa. Głównym bohaterem książki jest Gryfuś, który zachęca dzieci do edukacyjnej zabawy poprzez rebusy, krzyżówki i zgadywanki.

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Przejdź do - INAUGURACJA  NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

            Dnia 4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. Dzieci po  wakacjach pełnych wrażeń, pełne zapału i chęci  powróciły do szkolnych ław.

W uroczystości uczestnicyli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Człopa w osobie Pana Burmistrza Zdzisława Kmieć oraz Pani  Inspektor do Spraw Oświaty Jadwigi Hyra. W uroczystości również uczestniczyli: Dyrektor DK w Człopie p. Jolanta Drabińska,  Dyrektor Publicznego Przedszkola w Człopie p. Małgorzata Sobiesiak, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Banaskiewicz oraz Proboszcz Mariusz Kałas.

            W nowym roku szkolnym w szkole będą cztery oddziały gimnazjalne oraz klasy I – VII. Zgodnie z reformą oświaty w klasach pierwszych, czwartych i siódmych będzie wdrażana nowa podstawa programowa.

Po okolicznościowych przemówieniach Dyrektora Szkoły p. Iwony Roguszewskiej oraz zaproszonych gości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

              W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17

Przejdź do - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17

23 czerwca, w tym roku szkolnym,  po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek . Pani dyrektor I. Roguszewska na uroczystym apelu, który odbył się na boisku szkolnym, dokonała oficjalnego jego zakończenia. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz M. i Gm. Człopa Z. Kmieć, Inspektor ds. Oświaty p. J. Hyra, Dyrektor Przedszkola p. M. Sobiesiak, Dyrektor Domu Kultury p. J. Drabińska, Przewodnicząca Rady Rodziców  p. E. Banaskiewicz, Proboszcz parafii ks. B. Podbielski oraz Radny p. Z. Ślusarski.

Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17

Potyczki z językiem angielskim

Przejdź do - Potyczki z językiem angielskim

Konkursy języka angielskiego o zasięgu ogólnopolskim

“ My Day In the United Kingdom”

Organizatorem było wydawnictwo prowadzone przez firmę “Fida” Emilia Merecz, które uzyskało honorowy patronat Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego przy współpracy z Polish Business Chamber  in Scotland z Edynburga.

Czytaj więcej o: Potyczki z językiem angielskim

Obóz językowy Euro Week

Przejdź do - Obóz językowy Euro Week

W roku szkolnym 2016/17 uczniowie uczący się języka angielskiego z klas 4-6, po raz czwarty, brali udział w 5 dniowym obozie językowym Euro Week, który odbywał się w miejscowości Międzygórze, w woj. jeleniogórskim.

Czytaj więcej o: Obóz językowy Euro Week