Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Giełda Zawodoznawcza

Przejdź do - Giełda Zawodoznawcza

        28 marca 2019 roku uczniowie klas ósmych wyjechali do Wałcza w celu poznania oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych. Wzięli udział w Giełdzie Zawodoznawczej, odwiedzili  szkoły średnie w ramach Drzwi Otwartych, poznali środowisko i zaplecze szkół , m.in. Zespołu Szkół nr 4 -"Rolnik", byli w "Kaziku" czyli w I Liceum Ogólnokształcącym im. K. Wielkiego oraz w szkołach zrzeszonych w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Ale chyba najbardziej zapamiętają pełne humoru i zaangażowania występy uczniów z tych szkół , jakie miały miejsce w Wałeckim Centrum Kultury. Wyjazd zorganizowała pani pedagog A. Molińska.

Z matematyką na "ty"

Przejdź do - Z matematyką na "ty"

           21. marca 2019 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny  „Kangur”. Adresowany jest on do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Główną ideą konkursu jest zgromadzenie jak najliczniejszej grupy matematycznej do wspólnej, intelektualnej zabawy. 

Czytaj więcej o: Z matematyką na "ty"

Recytatorzy na start!

Przejdź do - Recytatorzy na start!

W dniach 25 i 28 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Bliżej literatury”. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości uczniów na piękno ojczystego języka, rozwijanie zdolności recytatorskich. Komisja oceniała m.in. dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Łącznie z klas I-VI  swoje umiejętności zaprezentowało 40 uczniów.                                                       

Czytaj więcej o: Recytatorzy na start!

„Zajęcia plastyczne”

Przejdź do - „Zajęcia plastyczne”

Jednym z wielkanocnych zwyczajów jest malowanie pisanek. Coraz częściej powracamy do tradycyjnego - ręcznego tworzenia pisanek, kraszanek i jajek malowanych woskiem.

Dnia 13 marca 2019 r. uczniowie klasy 5a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, podczas których wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą. Pod okiem  pana Marcina Madajczyka – artysty rzeźbiarza i plastyka z Tuczna,  powstały istne pisankowe cudeńka. Warsztaty zorganizowała pani Magdalena Ciułek, a pomoc w opiece nad uczniami zaoferowała nauczycielka pani  Magdalena Reks.

 

Wieczorek poezji patriotycznej

         Dnia 7 marca 2019 roku w auli Szkoły Podstawowej w Człopie odbył się wieczorek poezji patriotycznej. Celem spotkania było m.in. budzenie wrażliwości na piękno poetyckiego słowa. Uczniowie klas VII-VIII oraz gimnazjum recytowali wiersze i śpiewali piosenki o treści patriotycznej. Na wieczorek przybyli zaproszeni goście m.in. dyrektor  szkoły p. Wiesława Sieczka, burmistrz p. Jerzy Bekker, zastępca burmistrza p.  Joanna Jastrzębowska, przewodniczący Rady Miejskiej p. Zbigniew Tymecki, przewodnicząca komisji oświaty przy UMiG Człopa p. Regina Cieślak, dyrektor Publicznego Przedszkola „Leśna Kraina” p. Małgorzata Sobiesiak, dyrektor Domu Kultury w Człopie p. Jolanta Drabińska, kierownik MOPS-u p. Elżbieta Drab, proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego ks. Mariusz Kałas, członkowie Klubu Seniora, przewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Maciesza, nauczyciele oraz rodzice. 

Czytaj więcej o: Wieczorek poezji patriotycznej

Piłka ręczna.

Przejdź do - Piłka ręczna.

 Dnia 21 lutego 2019 roku w Polsko-Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców rocznik 2006 i młodsi w ramach „Igrzysk Dzieci”.

W rywalizacji wzięły udział 4 szkoły: Szkoła Podstawowa w Człopie, Szkoła Podstawowa w Tucznie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu.

Czytaj więcej o: Piłka ręczna.

Goście z trzcianeckich szkół średnich

Przejdź do - Goście z trzcianeckich szkół średnich

W ostatnich dwóch tygodniach gościliśmy w murach naszej szkoły nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Trzciance oraz z Zespołu Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich także z Trzcianki. Przedstawiciele każdej ze szkół zachwalali swoją ofertę edukacyjną, opowiadali nie tylko o nauce.

Czytaj więcej o: Goście z trzcianeckich szkół średnich

Goście z Liceum Ogólnokształcącego z Trzcianki

Przejdź do - Goście z Liceum Ogólnokształcącego z Trzcianki

27 lutego naszą szkołę odwiedzili nauczyciele i uczniowie z LO im. S. Staszica w Trzciance. Spotkali się z młodzieżą naszej szkoły-uczniami klas VIII i III gimnazjalnych. W czasie spotkania przedstawili ofertę edukacyjną swojej placówki, opowiadali o życiu uczniowskim, wyjazdach, programach . Zapoznali uczniów z harmonogramem rekrutacji na rok szkolny 2019/20. Na zakończenie spotkania zaprosili wszystkich do wizyty w Trzciance w dniu 9 marca w ramach Drzwi Otwartych Szkoły.

"DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – DZIAŁAJMY RAZEM”

Przejdź do -   "DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – DZIAŁAJMY RAZEM”

Cele tegorocznej akcji to:
• Rozwijanie współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online,

• podwyższenie poziomu wiedzy uczniów na temat: konsekwencji nierozważnych działań online, zasad bezpiecznego korzystania z sieci, możliwych sposobów reagowania w sytuacji zagrożenia prywatności online, przeciwdziałania zjawisku hejtu, cyber przemocy, uzależnienie.

Czytaj więcej o: "DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – DZIAŁAJMY RAZEM”

Podsumowanie pracy w I półroczu 2018/2019

Przejdź do - Podsumowanie pracy w I półroczu 2018/2019

14 lutego 2019 roku na apelu w grupie wiekowej ŻACY Dyrektor SP Pani Wiesława Sieczka zapoznała uczniów z najważniejszymi podsumowaniami tego okresu. I tak  najlepszym "konkursowiczem" okazał się Kewin Jankowski-uczeń klasy III a. Kewin został finalistą aż 4 konkursów przedmiotowych ( matematyka, fizyka, geografia, historia) i będzie reprezentował naszą szkołę na etapie wojewódzkim w Koszalinie.

Czytaj więcej o: Podsumowanie pracy w I półroczu 2018/2019