Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Warsztaty

Przejdź do - Warsztaty

19 grudnia 2018 roku 110 uczniów oraz nauczyciele biorący udział w projekcie "Doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowej w Człopie" wzięło udział w warsztatach na temat równości szans  i płci . Spotkanie poprowadził p. Michał Pawlega z Instytutu Doradztwa i Rozwoju Biznesu w Warszawie. 

Czytaj więcej o: Warsztaty

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…

Przejdź do - Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy…

20.12 uczniowie kl. IV b wzięli udział w klasowej wigilii. Zgodnie ze zwyczajem, spotkanie rozpoczęło się dzieleniem  opłatkiem i składaniem życzeń. Następnie dzieci próbowały tradycyjnych świątecznych dań, które przygotowali rodzice. W czasie spotkania opowiadały również o zwyczajach bożonarodzeniowych kultywowanych w ich domach i śpiewały kolędy. Organizatorką uroczystości była p. A. Witulska.

Z WIZYTĄ U KOZIOŁKÓW

Przejdź do - Z WIZYTĄ U KOZIOŁKÓW

13 i 17 grudnia 110 uczniów SP w Człopie (uczestników projektu "Doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów SP w Człopie") wzięło udział w wycieczce do Poznania.

Czytaj więcej o: Z WIZYTĄ U KOZIOŁKÓW

Noc filmowa

Przejdź do - Noc filmowa

Noc z 7 na 8 grudnia uczniowie klasy Va spędzili w szkole, uczestnicząc w nocy filmowej. Oglądanie filmów okazało się jednak mniej atrakcyjne od wspólnych zabaw,  gier planszowych i karaoke. Podczas nocy spędzonej w szkole znalazł się też czas na opowiadanie dowcipów, historyjek z dreszczykiem i lepsze poznanie się. 

Czytaj więcej o: Noc filmowa

Mikołajkowe rozgrywki w kręgle

Przejdź do - Mikołajkowe rozgrywki w kręgle

Uczniowie kl. IV b wzięli udział w wycieczce integracyjno-rekreacyjnej do pilskiego klubu „Bowling”, gdzie grali w kręgle. Mistrzem wśród chłopców został Adrian Milczarkowski, najlepsza wśród dziewcząt była Oliwia Kępa. Po emocjonujących rozgrywkach, młodzież zjadła wspólnie kolację w jednej z pilskich restauracji i w doskonałych nastrojach wróciła  do domu. Wyjazd zorganizowała p. Anna Witulska, a opiekę nad uczniami sprawowała również p. Ewa Kogut.

Próbne egzaminy gimnazjalne

Przejdź do - Próbne egzaminy gimnazjalne

W dniach 12-14.12 uczniowie klas III gimnazjum przystąpili do próbnych egzaminów gimnazjalnych, których celem było sprawdzenie wiedzy i umiejętności oraz poznanie procedur obowiązujących w kwietniu. Wnioski z diagnozy posłużą do dalszej pracy w uzupełnianiu braków edukacyjnych.

Zbiórka karmy dla psów i kotów ze schroniska.

Przejdź do - Zbiórka karmy dla psów i kotów ze schroniska.

W listopadzie w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla psów i kotów. Dary trafiły do  schroniska dla zwierząt w Młodolinie  koło Dobiegniewa. Cieszymy się, że tak wielu uczniów  wzięło udział w naszej akcji, i  że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im  obojętny.  

Czytaj więcej o: Zbiórka karmy dla psów i kotów ze schroniska.

FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO DRUŻYNOWEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO dziewcząt i chłopców, rocznik 2003-2005 w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”

Przejdź do -     FINAŁ  WOJEWÓDZKIEGO  DRUŻYNOWEGO TURNIEJU  TENISA  STOŁOWEGO dziewcząt i chłopców,  rocznik 2003-2005 w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”

        Dnia 10 grudnia 2018 roku w hali Polsko-Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie miał miejsce Finał Wojewódzki Drużynowego Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców, rocznik 2003-2005 w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”. Człopa reprezentowała powiat wałecki oraz Region „D” razem z Będargowem (powiat choszczeński).
        

Czytaj więcej o: FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO DRUŻYNOWEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO dziewcząt i chłopców, rocznik 2003-2005 w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”

Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt oraz chłopców rocznik 2006 i młodsi.

Przejdź do - Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt oraz chłopców rocznik 2006 i młodsi.

           Dnia 6 grudnia 2018 roku w hali Polsko-Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt oraz w kategorii chłopców rocznik 2006 i młodsi.
W turnieju wzięły udział 4 szkoły w każdej z kategorii – SP Piecnik, SP nr 5 Wałcz, SP Tuczno i SP Człopa.

Czytaj więcej o: Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt oraz chłopców rocznik 2006 i młodsi.

Śniadanie daje moc

Przejdź do - Śniadanie daje moc

         Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
        Dnia 8 listopada uczniowie klas I-III wspólnie z wychowawcami przygotowali śniadanie - zdrowe, pożywne kanapki. Na deser były owoce oraz soki.
        Wspólne śniadanie okazało się świetną zabawą, a zarazem nauką o tym - jak ważne jest codzienne zdrowe śniadanie.

Czytaj więcej o: Śniadanie daje moc