Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

FERMATA

Przejdź do - FERMATA

         18 czerwca na placu przed szkołą  odbył się XVII Szkolny Konkurs Wokalny Fermata 2019. Zaszczycił  nas swoją obecnością: zastępca Burmistrza  Miasta i Gminy Człopa  Pani Joanna Jastrzębowska, dyrektor Domu Kultury w Człopie Pani Jolanta Drabińska,  dyrektor oraz    wicedyrektor  Szkoły Podstawowej w Człopie,   rodzice, dziadkowie, całe grono pedagogiczne i oczywiście uczniowie.

Czytaj więcej o: FERMATA

Karta rowerowa 2019

Przejdź do - Karta  rowerowa 2019

13 czerwca 2019 r. uczniowie klas 4 przystąpili do egzaminu sprawnościowego na kartę rowerową  z umiejętności praktycznych z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. Do egzaminu przystąpiło 22 uczniów. 

Czytaj więcej o: Karta rowerowa 2019

Szkolny konkurs języka angielskiego.

Przejdź do - Szkolny konkurs języka angielskiego.
Dnia 12 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Człopie odbył się wewnątrzszkolny konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas czwartych SP, którego organizatorem był mgr Paweł Piotr Trzciński (nauczyciel języka angielskiego). Laureatami konkursu zostali: Bartosz Włudarski z klasy IVa - I miejsce, Dawid Kruszewski z klasy IVc -II miejsce oraz Szymon Olczak z klasy IVa-III miejsce.
 
Czytaj więcej o: Szkolny konkurs języka angielskiego.

Wakacje tuż, tuż!

Przejdź do - Wakacje tuż, tuż!

Koniec roku szkolnego to czas wielu podsumowań: oceny, zachowanie , aktywność społeczna  i udział uczniów w konkursach i zawodach. A że nasi uczniowie są bardzo aktywni , to na apelach u Pacholąt, Małolatów i Żaków było co robić! Co tu dużo pisać, obejrzyjcie zdjęcia naszych naj...!

Bądź bezpieczny!

Przejdź do - Bądź bezpieczny!

7 czerwca 2019 roku w SP nr 1 w Wałczu odbył się XVI Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej "Bądź bezpieczny". Uczestniczyło w nim 10 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z  klasy I b: Bartosz Kwiecień, Kacper Strzelecki i Mateusz Żaliński.

Czytaj więcej o: Bądź bezpieczny!

Rejonowe zawody strzeleckie - "Memoriał Jerzego Gajewskiego" 2019

Przejdź do - Rejonowe zawody strzeleckie - "Memoriał Jerzego Gajewskiego" 2019

      W dniu 30.05.2019 r. już po raz XX, na strzelnicy myśliwskiej w Chodzieży odbył się „Memoriał Jerzego Gajewskiego” dla szkół podstawowych,  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (z powiatu wałeckiego) w strzelaniu z karabinka kbks. Zawody zorganizował Zarząd Rejonowy LOK w Wałczu  i Koło LOK w Człopie. Nagrody dla zwycięskich  drużyn oraz indywidualnie w poszczególnych kategoriach szkół ufundowali: Burmistrz Człopy ,Starostwo Powiatowe w Wałczu, Burmistrz Wałcza, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Koło Myśliwskie „ŻURAW” w Człopie. Puchar dla najlepszego strzelca memoriału ufundował Cezary Gajewski. Bardzo dziękujemy pozostałym sponsorom zawodów: KŁ "Darz Bór" Mielęcin, Bankowi SBL Zakrzewo, p. Z. Tymeckiemu, p. D. Szlędak, p. K. oraz A. Wojewódka,p. R. Nagiewiczowi, p. M. Wójcik, p. K. Rogala oraz p. G. Maciejaszowi.

Czytaj więcej o: Rejonowe zawody strzeleckie - "Memoriał Jerzego Gajewskiego" 2019

Mistrz klawiatury 2019

Przejdź do - Mistrz klawiatury 2019

W maju 2019 r. na lekcjach informatyki uczniowie klas VII i VIII ćwiczyli szybkość i bezbłędne pisanie na klawiaturze, 6 czerwca odbyło się finałowe starcie. Uczniowie mieli jak najszybciej oraz bezbłędnie przepisać tekst Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy". I miejsce zajęła Agnieszka Badzio z klasy VIIIa, II Jakub Pompka, III Kacper Janik- obaj uczniowie z klasy VIIIb. Nagrody dla najlepszej trójki ufundowała Rada Rodziców. Konkurs zorganizowała nauczycielka informatyki i matematyki pani Marta Janik.

MegaMisja

Przejdź do - MegaMisja

Kończący się rok szkolny 2018/2019 w świetlicy szkolnej numer 2 przebiegł pod znakiem MegaMisji. Nasi uczniowie uczestniczyli w cotygodniowych zajęciach, zrealizowali ponad 40 godzin  i zdobyli wszystkie z dostępnych 7 nagród.

Czytaj więcej o: MegaMisja

ZAWODY WĘDKARSKIE W RAMACH DNIA DZIECKA "Najlepszy wędkarz" SP w Człopie

Przejdź do - ZAWODY  WĘDKARSKIE W  RAMACH DNIA  DZIECKA "Najlepszy wędkarz" SP w Człopie

       Dnia 26 maja 2019 roku nad Jeziorem Miejskim (Karpiowym) koło Nadleśnictwa Człopa, w ramach obchodów Dnia Dziecka, odbyły się Szkolne Zawody Wędkarskie o tytuł najlepszego wędkarza SP w Człopie . Zawody zorganizowało Koło Wędkarskie „KARP” w Człopie oraz Szkoła Podstawowa.

Czytaj więcej o: ZAWODY WĘDKARSKIE W RAMACH DNIA DZIECKA "Najlepszy wędkarz" SP w Człopie

Szkolny Turniej Wiedzy Prewencyjnej – Człopa 2019 „Bądź Bezpieczny”

Przejdź do - Szkolny Turniej Wiedzy Prewencyjnej – Człopa 2019 „Bądź Bezpieczny”

W dniu 28.05.2019r. odbył się  Szkolnego Turnieju Wiedzy Prewencyjnej – Człopa 2019 „Bądź Bezpieczny” dla kl. I

Cel turnieju

  • Popularyzacja wśród dzieci wiedzy prewencyjnej i ogólnych zasad bezpieczeństwa  (w tym ruchu drogowego)
  • Popularyzacja i rozwijanie kultury fizycznej
  • Wyrabianie u dzieci pożądanych zachowań propagujących zdrowy tryb życia.
Czytaj więcej o: Szkolny Turniej Wiedzy Prewencyjnej – Człopa 2019 „Bądź Bezpieczny”