Szkoła Podstawowa w Człopie

Strona główna

Bezpieczeństwo w sieci.
dyżur nauczcieli

Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Przejdź do - Mistrzostwa%20Powiatu%20w%20Drużynowych%20Biegach%20Przełajowych.

5 kwietnia grupa dziewcząt i chłopców z klas III-VI wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Chwiramie. Bardzo dobrze wypadła drużyna dziewcząt w składzie: J. Tomaszewska, A. Bogacz, D. Dowhań oraz P. Kępa. 

W swojej kategorii wiekowej dziewczyny zajęły I miejsce i będą  reprezentować powiat wałecki na mistrzostwach województwa w Gryfinie.

Czytaj więcej o: Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych.

Tenis stołowy chłopców.

4 kwietnia 2017 r. SP Człopa była gospodarzem ćwierćfinału grupy D Mistrzostw Województwa w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców. Na zawody przyjechały do nas drużyny z SP nr 3 Choszczno oraz z  SP Sądowo. Gośćmi zawodów byli Burmistrz p. Z. Kmieć, Wicedyrektor Szkoły p. E. Rogala, Dyrektor DK p. J. Drabińska , członek Komisji ds. Oświaty p. J. Olkowska. Przed rozgrywkami wszystkich rozgrzały dziewczęta z zespołu wokalno-tanecznego prowadzonego przez p. A. Gieczewską.

Czytaj więcej o: Tenis stołowy chłopców.

Witaj wiosno!!!

Przejdź do - Pierwszy%20Dzień%20Wiosny%202017

Już od 21 marca mamy wiosnę! A wraz z nią odeszła zima. Jedną z oznak pożegnania zimy jest nie tylko zrzucenie ciepłych ubrań i wagary, ale i zwyczaj topienia marzanny. Dlaczego właśnie marzannę topimy 21 marca?

Czytaj więcej o: Witaj wiosno!!!

Z wizytą w przedszkolu.

Przejdź do - Z%20wizytą%20w%20przedszkolu.

Dnia 17 marca uczniowie klasy VI b pod opieką pani Magdaleny Ciułek odwiedzili Publiczne Przedszkole „Leśna Kraina” w Człopie. Celem wizyty była pogadanka na temat bezpiecznych gier w sieci (i nie tylko).

Czytaj więcej o: Z wizytą w przedszkolu.

"Kangur".

Przejdź do - Konkurs%20

W czwartek  16 marca 2017 r. odbył się w szkole  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Uczniowie startowali w 3 kategoriach wiekowych: klasy II - " Żaczek", kasy III i IV - ""Maluch" oraz V i VI " - Beniamin". 69 uczniów rozwiązywało zadania wymagające umiejętności matematycznych wykraczających ponad podstawę programową oraz logicznego myślenia. Wyniki konkursu poznamy w drugiej połowie maja. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani M. Janik.

Czytaj więcej o: "Kangur".

Z matematyką za pan brat.

Przejdź do - Z%20matematyką%20za%20pan%20brat.

14 marca  bieżącego roku odbył się Szkolny Konkurs - "Mistrz zadań tekstowych" dla uczniów klas piątych. Zgłosiło się 16 uczniów, którzy przez 1 godzinę rozwiązywali zadania tekstowe pochodzące z podręcznika GWO  do matematyki dla klasy V.

Czytaj więcej o: Z matematyką za pan brat.

Młodzież zapobiega pożarom.

Przejdź do - Młodzież%20zapobiega%20pożarom.

Dnia 15 marca strażak z Powiatowej Straży Pożarnej w Wałczu aspirant Marcin Kulczyk przeprowadził prelekcję dla uczniów klas III-IV na temat bezpiecznych zachowań w domu, ochrony przeciwpożarowej oraz podstawowych zasad ewakuacji z budynków.

Czytaj więcej o: Młodzież zapobiega pożarom.

Wybory Miss i Mistera Szkoły.

Przejdź do - Wybory%20Miss%20i%20Mistera%20Szkoły.

Już tradycyjnie, z inicjatywy RSU, 8 marca wybieramy w szkole najsympatyczniejszą miss i najmilszego mistera . Żeby było zabawniej i ciekawiej , dziewczynki prosimy o przebranie się za chłopców, a chłopców za dziewczyny. Każdy chętny, biorący udział w konkursie, mógł się zaprezentować przed publicznością, zatańczyć i powiedzieć parę słów o sobie.

Czytaj więcej o: Wybory Miss i Mistera Szkoły.

Dzień Języka Ojczystego.

Przejdź do - Dzień%20Języka%20Polskiego%20-%20I%20miejsce%20w%20konkursie%20fotograficznym.

 W kalendarzu szkolnych imprez na stałe zagościł już Dzień Języka Ojczystego. Nauczyciele grupy humanistycznej po raz trzeci zaproponowali uczniom szkoły ciekawe konkursy i zadania związane z obchodami tego dnia w SP w Człopie.

Czytaj więcej o: Dzień Języka Ojczystego.

„Dzień Bezpiecznego Internetu”.

Przejdź do - Dzień%20Bezpiecznego%20Internetu.

7 lutego 2017 r. obchodzony był „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W tym roku odbył się on pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Dzień DBI obchodzony jest niezmiennie od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Wydarzenie to ma celu promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa w Internecie.

Czytaj więcej o: „Dzień Bezpiecznego Internetu”.