Szkoła Podstawowa w Człopie

Strona główna


Aktualności

Rejonowe zawody strzeleckie - "Memoriał Jerzego Gajewskiego" 2019

Przejdź do - Rejonowe%20zawody%20strzeleckie%20z%20karabinka%20sportowego%20

      W dniu 30.05.2019 r. już po raz XX, na strzelnicy myśliwskiej w Chodzieży odbył się „Memoriał Jerzego Gajewskiego” dla szkół podstawowych,  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (z powiatu wałeckiego) w strzelaniu z karabinka kbks. Zawody zorganizował Zarząd Rejonowy LOK w Wałczu  i Koło LOK w Człopie. Nagrody dla zwycięskich  drużyn oraz indywidualnie w poszczególnych kategoriach szkół ufundowali: Burmistrz Człopy ,Starostwo Powiatowe w Wałczu, Burmistrz Wałcza, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Koło Myśliwskie „ŻURAW” w Człopie. Puchar dla najlepszego strzelca memoriału ufundował Cezary Gajewski. Bardzo dziękujemy pozostałym sponsorom zawodów: KŁ "Darz Bór" Mielęcin, Bankowi SBL Zakrzewo, p. Z. Tymeckiemu, p. D. Szlędak, p. K. oraz A. Wojewódka,p. R. Nagiewiczowi, p. M. Wójcik, p. K. Rogala oraz p. G. Maciejaszowi.

Czytaj więcej o: Rejonowe zawody strzeleckie - "Memoriał Jerzego Gajewskiego" 2019

Mistrz klawiatury 2019

Przejdź do - Mistrz%20klawiatury%202019

W maju 2019 r. na lekcjach informatyki uczniowie klas VII i VIII ćwiczyli szybkość i bezbłędne pisanie na klawiaturze, 6 czerwca odbyło się finałowe starcie. Uczniowie mieli jak najszybciej oraz bezbłędnie przepisać tekst Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy". I miejsce zajęła Agnieszka Badzio z klasy VIIIa, II Jakub Pompka, III Kacper Janik- obaj uczniowie z klasy VIIIb. Nagrody dla najlepszej trójki ufundowała Rada Rodziców. Konkurs zorganizowała nauczycielka informatyki i matematyki pani Marta Janik.

Czytaj więcej o: Mistrz klawiatury 2019

ZAWODY WĘDKARSKIE W RAMACH DNIA DZIECKA "Najlepszy wędkarz" SP w Człopie

Przejdź do - ZAWODY%20%20WĘDKARSKIE%20W%20%20RAMACH%20DNIA%20%20DZIECKA%202019

       Dnia 26 maja 2019 roku nad Jeziorem Miejskim (Karpiowym) koło Nadleśnictwa Człopa, w ramach obchodów Dnia Dziecka, odbyły się Szkolne Zawody Wędkarskie o tytuł najlepszego wędkarza SP w Człopie . Zawody zorganizowało Koło Wędkarskie „KARP” w Człopie oraz Szkoła Podstawowa.

Czytaj więcej o: ZAWODY WĘDKARSKIE W RAMACH DNIA DZIECKA "Najlepszy wędkarz" SP w Człopie

MegaMisja

Przejdź do - MegaMisja%202019

Kończący się rok szkolny 2018/2019 w świetlicy szkolnej numer 2 przebiegł pod znakiem MegaMisji. Nasi uczniowie uczestniczyli w cotygodniowych zajęciach, zrealizowali ponad 40 godzin  i zdobyli wszystkie z dostępnych 7 nagród.

Czytaj więcej o: MegaMisja

Szkolny Turniej Wiedzy Prewencyjnej – Człopa 2019 „Bądź Bezpieczny”

Przejdź do - Szkolny%20Turniej%20Wiedzy%20Prewencyjnej%20–%20Człopa%202019%20„Bądź%20Bezpieczny”

W dniu 28.05.2019r. odbył się  Szkolnego Turnieju Wiedzy Prewencyjnej – Człopa 2019 „Bądź Bezpieczny” dla kl. I

Cel turnieju

  • Popularyzacja wśród dzieci wiedzy prewencyjnej i ogólnych zasad bezpieczeństwa  (w tym ruchu drogowego)
  • Popularyzacja i rozwijanie kultury fizycznej
  • Wyrabianie u dzieci pożądanych zachowań propagujących zdrowy tryb życia.
Czytaj więcej o: Szkolny Turniej Wiedzy Prewencyjnej – Człopa 2019 „Bądź Bezpieczny”

Szkolny Turniej Szachowy

           Dnia 24 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Człopie zakończył się Szkolny Turniej Szachowy.  Turniej był rozgrywany w miesiącach luty, marzec, kwiecień i maj 2019 r. W turnieju udział wzięli uczniowie z klas 4-8 SP. Grano systemem każdy z każdym.  Turniej rozgrywany był w świetlicy szkolnej oraz w hali PNCKiS w Człopie.  Zwyciężyła uczennica klasy VII b Elena Dimitrowa. Drugie miejsce zajął Szymon Góraj z klasy VII b. Dwóch zawodników zajęło 3 miejsce – Cezary Gaidzik z klasy VII b i Karol Reks z V a. Organizatorem turnieju był nauczyciel Dariusz Baniowski.

Czytaj więcej o: Szkolny Turniej Szachowy

Wycieczka do Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Przejdź do - Wycieczka%20do%20Gdańska,%20Gdyni%20i%20Sopotu%20-2019

Celem wycieczki było przede wszystkim  poznanie polskiego wybrzeża oraz zabytków i miejsc związanych z historią Polski. Wycieczkę uczniowie rozpoczęli od zwiedzenia w Gdańsku Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie mogli z tarasu widokowego na szóstym piętrze zobaczyć miasto i część nabrzeża portowego oraz posłuchać o wydarzeniach w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-2019

Przejdź do - Powiatowy%20Turniej%20Bezpieczeństwa%20w%20Ruchu%20Drogowym-2019

10 maja 2019r. Szkoła Podstawowa w Człopie, wraz z Komendą Powiatową Policji w Wałczu,  zorganizowała „Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”, który odbył się w Polsko-Niemieckim Centrum Kultury w Człopie.

Czytaj więcej o: Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-2019

Giełda Zawodoznawcza

Przejdź do - Giełda%20Zawodoznawcza

        28 marca 2019 roku uczniowie klas ósmych wyjechali do Wałcza w celu poznania oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych. Wzięli udział w Giełdzie Zawodoznawczej, odwiedzili  szkoły średnie w ramach Drzwi Otwartych, poznali środowisko i zaplecze szkół , m.in. Zespołu Szkół nr 4 -"Rolnik", byli w "Kaziku" czyli w I Liceum Ogólnokształcącym im. K. Wielkiego oraz w szkołach zrzeszonych w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Ale chyba najbardziej zapamiętają pełne humoru i zaangażowania występy uczniów z tych szkół , jakie miały miejsce w Wałeckim Centrum Kultury. Wyjazd zorganizowała pani pedagog A. Molińska.

Czytaj więcej o: Giełda Zawodoznawcza

Z matematyką na "ty"

Przejdź do -

           21. marca 2019 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny  „Kangur”. Adresowany jest on do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Główną ideą konkursu jest zgromadzenie jak najliczniejszej grupy matematycznej do wspólnej, intelektualnej zabawy. 

Czytaj więcej o: Z matematyką na "ty"