Szkoła Podstawowa w Człopie

Strona główna

POLSKA STAJENKA 2019

Aktualności

Szkolny Dzień Ortograficzny

Przejdź do - Szkolny%20Dzień%20Ortograficzny

     04.12.2019 r. w Szkole Podstawowej w Człopie odbył się Szkolny Dzień Ortograficzny, którego celem było podniesienie kompetencji ortograficznym uczniów. Uczestniczy akcji podzieleni zostali na dwie grupy: w kl. I-III akcję koordynowała p. A. Buczkowska, w kl. IV-VIII p. A.  Witulska.

Czytaj więcej o: Szkolny Dzień Ortograficzny

Wizyta ks. Biskupa

Przejdź do - Wizyta%20ks.%20Biskupa

        2 grudnia 2019r. Szkołę Podstawową w Człopie odwiedził ks. biskup Diecezji Koszlińsko-Kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego powitania duchownego przez Panią Dyrektor Wiesławę Sieczkę oraz przedstawicieli społeczności uczniowskiej Małgorzatę Jajus i Szymona Chruścickiego, których przygotowała p. K. goleniowska.

Czytaj więcej o: Wizyta ks. Biskupa

Podaruj wiersz…

Przejdź do - Podaruj%20wiersz…

      Biblioteka Szkoły Podstawowej w Człopie odpowiedziała na zaproszenie  Fundacji  im. Zbigniewa Herberta oraz  Biblioteki Narodowej w Warszawie wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz”. Intencją akcji było budowanie sieci międzyludzkich (międzypokoleniowych) relacji, których osnową jest słowo – znaczące, niosące sens, dające oparcie.

Czytaj więcej o: Podaruj wiersz…

Rejonowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego 2019

Przejdź do - Rejonowy%20Drużynowy%20Turniej%20Tenisa%20Stołowego%202019

      28 listopada br. od godziny 930  do 1630  odbywał się Rejonowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego, którego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego SP w Człopie.

Czytaj więcej o: Rejonowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego 2019

Andrzejki w grupie „Pacholąt”

Przejdź do - Andrzejki%20w%20grupie%20„Pacholąt”

       29 listopada w SP w Człopie odbyły się andrzejkiw grupie ,,Pacholąt”. Aula zamieniła się w ,,salę wróżb", a rada Samorządu Uczniowskiego stała się wróżkami. Katalog przepowiedni był obszerny i intrygujący. 

Czytaj więcej o: Andrzejki w grupie „Pacholąt”

Dzień Pluszowego Misia

Przejdź do - Dzień%20Pluszowego%20Misia%202019

        25 listopada 2019r. w bibliotece Szkoły Podstawowej w Człopie był obchodzony Dzień Pluszowego Misia. Działaniami zostali objęci uczniowie klas I-III. Na pierwszej godzinie lekcyjnej uczennice klas VI i VII: H. Michalska, A. Bryła, A. Gawlicka, N. Plewa, Z. Żalińska przeczytały w tych oddziałach fragment książki „Kubuś Puchatek”, następnie zachęciły do odwiedzenia  biblioteki, aby poznać kolejne losy Puchatka.

Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia

Nowe oblicze szkoły

Przejdź do - Nowe%20oblicze%20szkoły

      Długo uczniowie klasy VI c będą wspominać swoją noc spędzoną w szkole…pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek. Impreza pod hasłem „Nocne oblicze szkoły” rozpoczęła się o godz. 20 w piątek 22 listopada br., a zakończyła o poranku dnia następnego.

Czytaj więcej o: Nowe oblicze szkoły

Spotkanie z X Muzą

Przejdź do - Spotkanie%20z%20X%20Muzą

      20 listopada 2019 r. uczniowie kl. V b Szkoły Podstawowej w Człopie wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do pilskiego kina Helios, gdzie obejrzeli film pt. „#Jestem M.Misfit”.

Czytaj więcej o: Spotkanie z X Muzą

Śniadanie Daje Moc!

Przejdź do - Śniadanie%20Daje%20Moc!%202019

       Uczniowie Szkoły Podstawowej w Człopie wiedzą, jak ważne jest jedzenie śniadania  nie tylko od święta! Po raz kolejny, 8 listopada br., kl.1-5  przygotowywały zdrowe posiłki w ramach ogólnopolskiej akcji  „Śniadanie Daje Moc”. 

Czytaj więcej o: Śniadanie Daje Moc!

Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego

Przejdź do - Powiatowy%20Drużynowy%20Turniej%20Tenisa%20Stołowego%202019

       14 listopada 2019 r.  nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Człopie- p. Cezary Baniowski i Jerzy Pogorzelski zorganizowali Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach - chłopców i dziewcząt w rocznikach 2005 i 2006.     

Czytaj więcej o: Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego