Szkoła Podstawowa w Człopie

Strona główna

KONKURS PLASTYCZNY "EKO-PLAKAT"

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Przejdź do - Dzień%20Edukacji%20Narodowej%202019

    11 października 2019 r.  społeczność Szkoły Podstawowej w Człopie świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili uczniów i nauczycieli: Burmistrz Miasta i Gminy Człopa p. Jerzy Bekker, Przewodniczący Rady Miejskiej w Człopie p. Zbigniew Tymecki, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Infrastruktury Społecznej p. Regina Cieślak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Izabela Głodowska, którzy na ręce Pani Dyrektor Wiesławy Sieczki złożyli życzenia i symboliczne bukiety kwiatów, aby wyrazić wdzięczność za trud włożony w kształcenie i wychowanie dzieci  oraz młodzieży.

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

Sukces biegaczy!

Przejdź do - Sukces%20biegaczy!

08 października br. w Wałczu odbyły się Jesienne Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Zawody rozegrały się w czterech kategoriach I kat. - klasy IV – VI (chłopcy; dziewczęta), II kat. - klasy VII – VIII (chłopcy; dziewczęta). Drużyny składały się z 10 dziewcząt i 10 chłopców.

Czytaj więcej o: Sukces biegaczy!

Pasowanie na ucznia

Przejdź do - Pasowanie%20na%20ucznia%202019

     7 września 2019 roku w Szkole Podstawowej odbyło się „Pasowanie uczniów klasy pierwszej”. W uroczystości uczestniczyli rodzice, uczniowie klas II i III, pani dyrektor Wiesława Sieczka, panie pedagog oraz Burmistrz Miasta i Gminy  Jerzy Bekker. Uczniów i zaproszonych gości powitała pani dyrektor. Następnie głos zabrały pierwszaki, które podczas swojego występu przedstawiły się i pokazały, czego już się  nauczyły.

Czytaj więcej o: Pasowanie na ucznia

„MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ!”

Przejdź do - „MŁODSI%20SPRAWDZAJĄ,%20CZY%20STARSI%20TABLICZKĘ%20MNOŻENIA%20ZNAJĄ!”%202019

      Już po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej w Człopie, odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było przypomnienie sobie przez młodzież tabliczki mnożenia po to, aby stać się egzaminatorami i sprawdzać umiejętność tabliczki mnożenia u dorosłych i starszych od siebie uczniów. Egzaminy przeprowadzone zostały przez Patrole Tabliczki Mnożenia reprezentowane przez uczniów klasy VIa i VIb.

Czytaj więcej o: „MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ!”

Dbamy o bezpieczeństwo!

Przejdź do - Dbamy%20o%20bezpieczeństwo!

     04.10.2019 r.  uczniowie  kl. I-III Szkoły Podstawowej w Człopie wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszką policji z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu z asp. Beatą Budzyń, którego celem było przypomnienie i utrwalenie uczniom  zasad  bezpiecznego zachowania w szkole oraz w drodze do i ze szkoły. Podczas spotkania dzieci otrzymały wskazówki i nauczyły się kilku zasad, którymi należy się kierować, aby być bezpiecznym.

Czytaj więcej o: Dbamy o bezpieczeństwo!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Przejdź do - Ogólnopolski%20Dzień%20Głośnego%20Czytania%202019

       W myśl słów Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najwspanialsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” , 30 września2019r. w Szkole Podstawowej obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Z tej okazji wykonano wystawę promującą czytelnictwo, przeprowadzono konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater książki” oraz wręczono dzieciom dzienniczki mobilizujące do systematycznego czytania. Podsumowaniem akcji był apel w grupie wiekowej „Pacholęta”.

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe

Przejdź do - Jesienne%20Sztafetowe%20Biegi%20Przełajowe%202019

26 września br. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Człopie  wzięli udział w Jesiennych Sztafetowych Biegach Przełajowych o Puchar Dyrektora Szkoły. 

Czytaj więcej o: Jesienne Sztafetowe Biegi Przełajowe

Próbna ewakuacja

Przejdź do - Próbna%20ewakuacja%20

    17.09.2019r. w Szkoły Podstawowej w Człopie odbyła się próbna ewakuacja, w której brali udział nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wałczu i zastęp strażaków  Ochotniczej Straży Pożarnej w Człopie. Akcja przebiegła sprawnie i nie sprawiła trudności osobom przybywającym w budynku. 

Czytaj więcej o: Próbna ewakuacja

Szkolna akcja „Starszy Brat – Starsza Siostra”

Przejdź do - Szkolna%20akcja%20„Starszy%20Brat%20–%20Starsza%20Siostra”

     Początek roku szkolnego to trudny czas dla większości uczniów, szczególnie tych  rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą. Chcąc  umilić  pierwszakom ten trudne dla nich dni, między  9 a 30 września, w Szkole Podstawowej w Człopie zorganizowana została akcja pn. „Starszy Brat – Starsza Siostra”. 

Czytaj więcej o: Szkolna akcja „Starszy Brat – Starsza Siostra”

Witaj szkoło!

Przejdź do - UROCZYSTE%20ROZPOCZĘCIE%20ROKU%20SZKOLNEGO%202019/2020

      2 września 2019r. w Szkole Podstawowej w Człopie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020 połączona z ogólnopolską akcją pn. „Przerwany Marsz”, polegającą na symbolicznym dokończeniu, przerwanego przez wybuch wojny, marszu ówczesnej młodzieży do szkoły. Poza gronem pedagogicznym, uczniami i rodzicami w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Człopa-Jerzy Bekker, Wiceburmistrz-Joanna Jastrzębowska, Skarbnik MiG Człopa- Zofia Wach, dyrektor Domu Kultury w Człopie-Jolanta Drabińska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej-Elżbieta Drab, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej-Ewa Furman, Proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego w Człopie–ks. Mariusz Kałas, przedstawiciele Nadleśnictwa Człopy oraz reprezentanci pokolenia „Dzieci Wojny”, czyli osoby, które nie uzyskały pełnoletnioścido momentu zakończenia II Wojny Światowej.

Czytaj więcej o: Witaj szkoło!