Strona główna

ZAPISY DZIECI DO KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CZŁOPIE 2019_2020
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

SKO - konkurs plastyczny

Przejdź do - SKO%20-%20konkurs%20plastyczny

W marcu odbył się konkurs plastyczno-techniczny - "Eko skarbonka". Przeznaczony był dla uczniów klas I-IV. Polegał na wykonaniu skarbonki z surowców wtórnych. Na najbliższych apelach wszyscy biorący udział otrzymają drobne upominki, a na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy. 

Czytaj więcej o: SKO - konkurs plastyczny

„Zajęcia plastyczne”

Przejdź do - „Zajęcia%20plastyczne”

Jednym z wielkanocnych zwyczajów jest malowanie pisanek. Coraz częściej powracamy do tradycyjnego - ręcznego tworzenia pisanek, kraszanek i jajek malowanych woskiem.

Dnia 13 marca 2019 r. uczniowie klasy 5a mieli okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, podczas których wszyscy wykazali się wspaniałą kreatywnością i aktywnością twórczą. Pod okiem  pana Marcina Madajczyka – artysty rzeźbiarza i plastyka z Tuczna,  powstały istne pisankowe cudeńka. Warsztaty zorganizowała pani Magdalena Ciułek, a pomoc w opiece nad uczniami zaoferowała nauczycielka pani  Magdalena Reks.

 

Czytaj więcej o: „Zajęcia plastyczne”

Wieczorek poezji patriotycznej

         Dnia 7 marca 2019 roku w auli Szkoły Podstawowej w Człopie odbył się wieczorek poezji patriotycznej. Celem spotkania było m.in. budzenie wrażliwości na piękno poetyckiego słowa. Uczniowie klas VII-VIII oraz gimnazjum recytowali wiersze i śpiewali piosenki o treści patriotycznej. Na wieczorek przybyli zaproszeni goście m.in. dyrektor  szkoły p. Wiesława Sieczka, burmistrz p. Jerzy Bekker, zastępca burmistrza p.  Joanna Jastrzębowska, przewodniczący Rady Miejskiej p. Zbigniew Tymecki, przewodnicząca komisji oświaty przy UMiG Człopa p. Regina Cieślak, dyrektor Publicznego Przedszkola „Leśna Kraina” p. Małgorzata Sobiesiak, dyrektor Domu Kultury w Człopie p. Jolanta Drabińska, kierownik MOPS-u p. Elżbieta Drab, proboszcz Parafii pw. Św. Antoniego ks. Mariusz Kałas, członkowie Klubu Seniora, przewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Maciesza, nauczyciele oraz rodzice. 

Czytaj więcej o: Wieczorek poezji patriotycznej

Piłka ręczna.

Przejdź do - Piłka%20ręczna%202019

 Dnia 21 lutego 2019 roku w Polsko-Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej chłopców rocznik 2006 i młodsi w ramach „Igrzysk Dzieci”.

W rywalizacji wzięły udział 4 szkoły: Szkoła Podstawowa w Człopie, Szkoła Podstawowa w Tucznie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu.

Czytaj więcej o: Piłka ręczna.

Goście z trzcianeckich szkół średnich

Przejdź do - Goście%20z%20trzcianeckich%20szkół%20średnich

W ostatnich dwóch tygodniach gościliśmy w murach naszej szkoły nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Trzciance oraz z Zespołu Szkół Technicznych im. Noblistów Polskich także z Trzcianki. Przedstawiciele każdej ze szkół zachwalali swoją ofertę edukacyjną, opowiadali nie tylko o nauce.

Czytaj więcej o: Goście z trzcianeckich szkół średnich

Goście z Liceum Ogólnokształcącego z Trzcianki

Przejdź do - Goście%20z%20Liceum%20Ogólnokształcącego%20z%20Trzcianki

27 lutego naszą szkołę odwiedzili nauczyciele i uczniowie z LO im. S. Staszica w Trzciance. Spotkali się z młodzieżą naszej szkoły-uczniami klas VIII i III gimnazjalnych. W czasie spotkania przedstawili ofertę edukacyjną swojej placówki, opowiadali o życiu uczniowskim, wyjazdach, programach . Zapoznali uczniów z harmonogramem rekrutacji na rok szkolny 2019/20. Na zakończenie spotkania zaprosili wszystkich do wizyty w Trzciance w dniu 9 marca w ramach Drzwi Otwartych Szkoły.

Czytaj więcej o: Goście z Liceum Ogólnokształcącego z Trzcianki

"DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – DZIAŁAJMY RAZEM”

Przejdź do - %20%20

Cele tegorocznej akcji to:
• Rozwijanie współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online,

• podwyższenie poziomu wiedzy uczniów na temat: konsekwencji nierozważnych działań online, zasad bezpiecznego korzystania z sieci, możliwych sposobów reagowania w sytuacji zagrożenia prywatności online, przeciwdziałania zjawisku hejtu, cyber przemocy, uzależnienie.

Czytaj więcej o: "DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – DZIAŁAJMY RAZEM”

Podsumowanie pracy w I półroczu 2018/2019

Przejdź do - Podsumowanie%20pracy%20w%20I%20półroczu%202018/2019

14 lutego 2019 roku na apelu w grupie wiekowej ŻACY Dyrektor SP Pani Wiesława Sieczka zapoznała uczniów z najważniejszymi podsumowaniami tego okresu. I tak  najlepszym "konkursowiczem" okazał się Kewin Jankowski-uczeń klasy III a. Kewin został finalistą aż 4 konkursów przedmiotowych ( matematyka, fizyka, geografia, historia) i będzie reprezentował naszą szkołę na etapie wojewódzkim w Koszalinie.

Czytaj więcej o: Podsumowanie pracy w I półroczu 2018/2019

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT w ramach „Igrzysk Dzieci” rocznik 2006 i młodsi

Przejdź do - %20%20POWIATOWY%20%20TURNIEJ%20%20PIŁKI%20%20RĘCZNEJ%20DZIEWCZĄT%20%20w%20%20ramach%20%20„Igrzysk%20%20Dzieci”%20rocznik%20%202006%20i%20młodsi

Dnia 19 lutego 2019 roku w Polsko-Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w ramach „Igrzysk Dzieci” rocznik 2006 i młodsi.

W rywalizacji wzięły udział 3 szkoły: z Mirosławca, Tuczna i Człopy.

Czytaj więcej o: POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT w ramach „Igrzysk Dzieci” rocznik 2006 i młodsi

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Przejdź do - DZIEŃ%20JĘZYKA%20OJCZYSTEGO

Już po raz szósty w dniu 21 lutego przyłączyliśmy się do obchodów DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO. W zamyśle organizatorów w tym dniu wszyscy mieliśmy się uczyć poprzez zabawę i aktywny udział w rozwiązywaniu różnego rodzaju zadań.

Czytaj więcej o: DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO